Unbounce vs Instapage: ceny przy 15K, 40K i 90K odwiedzających
Obie platformy zaczynają się od $99. Ta liczba prawie nic nie mówi o tym, ile naprawdę zapłacisz. Każde porównanie Unbounce i Instapage podaje cenę wejściową i przechodzi do edytora. Ale oba narzędzia rozliczają Cię według odwiedzających i oba zostawiają testy A/B na wyższy plan.
Obie platformy zaczynają się od $99. Ta liczba prawie nic nie mówi o tym, ile naprawdę zapłacisz.
Każde porównanie Unbounce i Instapage podaje cenę wejściową i przechodzi do edytora. Tymczasem oba narzędzia rozliczają Cię według odwiedzających, oba zostawiają testy A/B na wyższy plan i oba zachowują się zupełnie inaczej w miesiącu, w którym Twój ruch rośnie.
Dlatego pominęliśmy listę funkcji i wyceniliśmy je tak, jak zrobiłby to media buyer. Trzy poziomy ruchu, z uwzględnieniem przekroczeń, według opublikowanych stawek każdego dostawcy. Zwycięzca zmieniał się na każdym poziomie.
Jak liczyliśmy ceny
Każda liczba w porównaniu Unbounce vs Instapage poniżej pochodzi ze stron z cennikami, regulaminów i dokumentacji pomocy samych dostawców, sprawdzonych we wrześniu 2026. Pomiędzy opublikowanymi poziomami niczego nie szacujemy.
Trzy zasady, których trzymaliśmy się we wszystkich trzech scenariuszach:
- Plan musi pozwalać na prowadzenie reklam. To oznacza własne piksele śledzące. Plan Starter w Unbounce za $29 ich nie ma, więc odpada we wszystkich scenariuszach.
- Rozliczenie miesięczne. Kwoty roczne podajemy tam, gdzie mają znaczenie, ale nikt, kto testuje nowy stack, nie podpisuje się od razu na rok z góry.
- Przekroczenia się liczą. Cena, która obowiązuje tylko dopóki mieścisz się w limicie, nie jest ceną.
Scenariusz 1: 15 000 odwiedzających miesięcznie, jeszcze bez testów
Jedna oferta, jedna domena, jedna osoba na pokładzie. Potrzebujesz strony, która szybko się ładuje, i piksela, który się odpala. Jeszcze nie robisz testów podzielonych.
Unbounce Build: $99 miesięcznie. Nieograniczona liczba stron, 20 000 odwiedzających, własne skrypty i piksele, popupy, sticky bary, jeden użytkownik, jedna domena główna. Masz 5000 odwiedzających zapasu.
Instapage Create: $99 miesięcznie. Nieograniczona liczba stron, 15 000 odwiedzających, skrypty śledzące, bloki wielokrotnego użytku, teksty z AI i dziesięciu użytkowników w zespole. Nie masz żadnego zapasu.

Ten ostatni punkt to cały scenariusz. Przy 15 000 odwiedzających jesteś dokładnie na pułapie Instapage. Jeden dobry dzień ruchu i go przekraczasz, a Instapage nie wystawia za to rachunku. Blokuje konto.
Unbounce jest tu bezpieczniejszym planem za $99, wyłącznie dzięki zapasowi 5000 odwiedzających. Instapage jest lepszym planem za $99, jeśli masz zespół, bo dziesięciu użytkowników wobec jednego to niemała różnica.
Scenariusz 2: 40 000 odwiedzających miesięcznie, aktywne testowanie
Kampania działa. Zestawiasz ze sobą dwie lub trzy wersje i skalujesz wydatki. Tu naprawdę znajduje się większość kont z płatnym ruchem.
Unbounce: $229 albo $249 za lepszą ofertę. Experiment za $149 odblokowuje nieograniczone testy A/B, ale ma limit 30 000. Przy 40 000 przekraczasz go o 10 000, czyli jeden blok przekroczenia za $80. Daje to $229 za miesiąc.
Za $20 więcej Optimize za $249 daje Ci 50 000 odwiedzających, Smart Traffic, pięciu użytkowników i trzy domeny główne. Przy takim poziomie ruchu płacenie za przekroczenie to gorszy interes niż przejście na wyższy plan.
Instapage: $199, a potem rozmowa telefoniczna. Optimize za $199 odblokowuje testy A/B po stronie serwera, dynamiczną podmianę tekstu, formularze wieloetapowe i planowanie. Standardowe użycie to 30 000 odwiedzających.
Żeby pokryć 40 000, potrzebujesz opcji rozszerzonego użycia na 50 000 odwiedzających. Strona z planami Instapage wymienia tę opcję, ale nie pokazuje jej ceny, więc prawdziwa kwota to rozmowa z działem sprzedaży.
I nie możesz po prostu przekroczyć limitu. Nie ma opublikowanej stawki za przekroczenie, którą dałoby się zapłacić. Po przekroczeniu limitu konto zostaje zablokowane.

Po podzieleniu różnica robi się wyraźniejsza. W najtańszym planie, który pozwala przeprowadzić test, Unbounce kosztuje $4,97 za 1000 odwiedzających, a Instapage $6,63.
Przy 30 000 odwiedzających i współczynniku konwersji 3% to 900 leadów. Instapage dodaje około $0,06 do kosztu każdego z nich, zanim wydasz choćby grosz na media. Niewiele, ale to stały podatek od każdego leada, który kupujesz.
Scenariusz 3: 90 000 odwiedzających miesięcznie
Dwie lub trzy oferty działające naraz albo zwycięzca, którego mocno skalujesz. Nic egzotycznego. Jedna dobrze działająca kampania na tanim ruchu potrafi wygenerować tyle w miesiąc.
Unbounce: $569 miesięcznie. Optimize kosztuje $249 i ma limit 50 000. Przekraczasz go o 40 000, co zaokrągla się do czterech bloków przekroczenia po $80, czyli $320 ponad cenę planu. Sama dokumentacja Unbounce przechodzi dokładnie przez ten rachunek.

Twoje strony pozostają online, i to jest najważniejsze. Ale jeśli 90 000 to Twój normalny miesiąc, a nie szczyt, wychodzi $6828 rocznie i warto porozmawiać z Unbounce o planie Concierge. Zaczynają się od 100 000 odwiedzających i są wyceniane indywidualnie. Nasz pełny podział cen Unbounce omawia poziom po poziomie, jeśli chcesz szczegółów.
Instapage: indywidualnie, tylko umowa roczna. 90 000 wykracza poza rozszerzony poziom Optimize. Instapage dopuszcza użycie niestandardowe powyżej 50 000, ale tylko w ramach umowy rocznej, a zaczynać trzeba od rozszerzonego Optimize i skontaktować się z działem sprzedaży w trakcie okresu próbnego.
W Instapage nie ma samoobsługowej ścieżki do 90 000 odwiedzających. Jeśli Twój ruch zmierza w tę stronę, wlicz proces zakupowy w datę startu.
90 000 wizyt bez pozycji za przekroczenie
LanderLab Grow kosztuje $119 miesięcznie przy płatności rocznej i ma miejsce na skalowanie zwycięzcy.
- 500 000 wizyt miesięcznie, a nie 30 000
- Testy A/B w cenie, bez przechodzenia na wyższy plan
- 15 własnych domen i 3 użytkowników zespołu
Unbounce vs Instapage na trzech poziomach ruchu
Oto całe porównanie Unbounce vs Instapage na poziomie planów, z wyceną LanderLab dla tych samych trzech miesięcy.
Odwiedzający miesięcznie | Unbounce | Instapage | LanderLab |
|---|---|---|---|
15 000, bez testów | $99 Build, 5000 zapasu | $99 Create, na limicie | $89 Launch, 100 000 w cenie |
40 000, z testami | $249 Optimize albo $229 z przekroczeniem | $199 plus rozszerzone użycie, cena na zapytanie | $149 Grow, 500 000 w cenie |
90 000, z testami | $569 z przekroczeniem | Indywidualnie, tylko umowa roczna | $149 Grow, 500 000 w cenie |
Testy A/B zaczynają się od | $149 Experiment | $199 Optimize | $149 Grow |
Użytkownicy zespołu | 1 / 1 / 3 / 5 zależnie od poziomu | 10 w każdym planie | 3 w Grow, 10 w Scale |
Domeny | 1 / 1 / 2 / 3 domeny główne | 2 subdomeny, 10 w rozszerzonym | 5 w Launch, 15 w Grow |
Jeśli przekroczysz limit | Strony zostają online, $80 za każde 10 000 | Konto zablokowane, kontakt z działem sprzedaży | $0,001 za każdą dodatkową wizytę w Launch |
Powyższe ceny dotyczą rozliczenia miesięcznego i zostały sprawdzone na stronach z cennikami samych dostawców we wrześniu 2026. Unbounce daje 25% zniżki przy płatności rocznej, Instapage reklamuje do 20%, LanderLab około 20%.
Jak wypadają darmowe okresy próbne
Różnica w okresach próbnych Unbounce i Instapage zasługuje na akapit, bo jedno z nich może obciążyć Cię, zanim skończysz ocenę.
Unbounce daje Ci 14 dni bez karty kredytowej. Masz pełny dostęp do wybranego planu i po zakończeniu nie dzieje się nic automatycznie.
Instapage też daje 14 dni, ale najpierw pobiera dane Twojej karty i ogranicza okres próbny do 2500 unikalnych odwiedzających zamiast limitu Twojego planu. Po osiągnięciu 2500 okres próbny kończy się natychmiast, a Twoja karta zostaje obciążona.
Pomyśl, co oznacza 2500 odwiedzających. Przy dziennym budżecie $200 i koszcie kliknięcia $0,60 to dwa dni. W tym oknie nie da się przeprowadzić sensownego testu.
Trzy rzeczy, których nie widać w arkuszu
Powyższe wyliczenia Unbounce vs Instapage pomijają trzy koszty, które nie pojawiają się na żadnej fakturze.
1. Zablokowane konto nie ma pozycji na fakturze

Instapage ostrzega Cię przy 80% limitu. Po przekroczeniu 100% konto zostaje zablokowane, a strony mogą zostać wycofane z publikacji, jeśli przekraczasz limit przez kilka cykli rozliczeniowych.
Wyceń to na własnych liczbach. Jeśli wydajesz $400 dziennie, a Twoje strony przestaną działać w piątkowy wieczór, weekend kosztuje Cię więcej niż rok któregokolwiek z abonamentów.
Przy tym bloki po $80 w Unbounce wyglądają na drogie. Takie nie są. Z rachunku można się podnieść.
2. Liczba użytkowników decyduje o tym, kto naprawdę może pracować
Instapage zawiera dziesięciu członków zespołu w każdym planie samoobsługowym. Unbounce daje jednego użytkownika w Build, trzech w Experiment i pięciu w Optimize.
Jeśli projektant, media buyer i copywriter potrzebują dostępu, Instapage za $99 to naprawdę lepsza wartość niż Unbounce za $99. To najmocniejszy argument na korzyść Instapage i jest prawdziwy.
3. Oba zatrzymują się na wysłaniu formularza
Żadna z platform nie ma quiz funnels. Obie mają formularze wieloetapowe, co nie jest tym samym co rozgałęziony quiz z logiką warunkową i danymi o rezygnacjach na każdym etapie.
Żadna nie kieruje leada do kupującego. Jeśli sprzedajesz do LeadProsper, LeadsPedia, Phonexa lub LeadByte albo prowadzisz kampanie Pay Per Call przez Ringba lub Retreaver, musisz dołożyć Zapier, warstwę webhooków albo programistę.
Żadna nie importuje strony z narzędzia szpiegowskiego. Jeśli Twój workflow zaczyna się w Adplexity lub Anstrex, odbudowujesz stronę ręcznie. Nasze zestawienie narzędzi szpiegowskich do reklam pokazuje, od czego zaczyna większość media buyerów.
Zsumuj te trzy luki, a rachunek za narzędzie nie jest całym rachunkiem. Należy to wpisać do tego samego arkusza.
Gdzie w tym samym rachunku ląduje LanderLab
Obie strony porównania Unbounce vs Instapage zostawiają tę samą lukę. LanderLab został zbudowany z myślą o płatnym ruchu, a nie do niego dostosowany, co zmienia to, co jest w cenie, a co rozliczane według zużycia.
Ruch, który możesz zaplanować. Plan Launch kosztuje $89 miesięcznie, czyli $69 przy płatności rocznej, i zawiera 100 000 wizyt. Wszystkie trzy powyższe scenariusze mieszczą się w planie wejściowym, jeśli chodzi o sam ruch. Jeśli jednak go przekroczysz, stawka za przekroczenie jest opublikowana: $0,001 za dodatkową wizytę w Launch, co daje $10 za każde dodatkowe 10 000 wizyt wobec $80 w Unbounce.
Testy już na początku oferty. Testy A/B zaczynają się w planie Grow, za $149 miesięcznie lub $119 przy płatności rocznej, razem z 500 000 wizyt, 15 domenami, 3 użytkownikami oraz dostępem do API i MCP. Instapage żąda $199 za 30 000 wizyt.
Domeny już w planie wejściowym. Launch zawiera 5 własnych domen, wobec 1 w Unbounce Build. Dodatkowe domeny kosztują $5 miesięcznie za sztukę, zamiast wymagać zmiany planu.
Quiz funnels bez limitu w każdym płatnym planie. Zbuduj wieloetapowy quiz funnel z analizą rezygnacji na każdym etapie, żeby zobaczyć, które pytanie gubi ludzi, zamiast zgadywać.
Importuj zamiast odbudowywać. Import stron wciąga stronę z adresu URL, pliku ZIP albo bezpośrednio z Adplexity i Anstrex. Dla każdego, kto bada oferty przed budowaniem, to godziny odzyskane przy każdej kampanii.
Lead naprawdę trafia gdzieś dalej. Jest 28+ natywnych integracji, w tym Meta Pixel i Meta Conversions API do zdarzeń po stronie serwera, piksele TikTok, Snapchat, Taboola i NewsBreak, Voluum, RedTrack i ClickFlare do śledzenia oraz bezpośrednia dystrybucja leadów do LeadProsper, LeadsPedia, Phonexa i LeadByte. Ringba i Retreaver obsługują połączenia przychodzące.
Darmowy plan, który publikuje. 2500 wizyt, 5 opublikowanych stron, 1 własna domena, 1 quiz funnel i nieograniczona liczba leadów, na zawsze, bez karty. Unbounce daje 14 dni. Instapage daje 14 dni i najpierw pobiera dane karty.
Tam, gdzie LanderLab nie wygrywa: nie ma odpowiednika Smart Traffic, nie ma wbudowanych heatmap, a testy A/B nie są w planie Launch. Jeśli routing ruchu oparty na AI to powód, dla którego rozważasz Unbounce Optimize, to uczciwy powód, żeby za to zapłacić.
Werdykt Unbounce vs Instapage według poziomu ruchu
- Poniżej 20 000 odwiedzających, jedna osoba, bez testów: Unbounce Build za $99. Zapas jest wart więcej niż dodatkowi użytkownicy, jeśli pracujesz w pojedynkę.
- Poniżej 15 000 odwiedzających, zespół trzech lub więcej osób: Instapage Create za $99. Dziesięciu użytkowników i narzędzia do współpracy to realna przewaga, a przy takim ruchu limit wystarcza.
- Skokowy ruch, którego nie da się prognozować: Unbounce, w dowolnym planie. To jedyne z tych dwóch narzędzi, które utrzymuje Twoje strony online, gdy pomylisz się w szacunku.
- Wiele ofert, wiele domen, lead gen: żadne z nich, patrząc wyłącznie na koszt za odwiedzającego. Sprawdź LanderLab albo inne narzędzie zbudowane z myślą o takim wolumenie.
Jeśli chcesz pełnego podziału na poziomy dla któregokolwiek z nich, mamy osobne zestawienie cen Instapage, które uzupełnia powyższe o Unbounce.
FAQ
Ile wynosi opłata za przekroczenie w Unbounce?
Unbounce pobiera $80 za każde kolejne 10 000 wizyt, także rozpoczęte, jako jednorazową opłatę na koniec cyklu rozliczeniowego. Stawka obowiązuje od 10 listopada 2025. Ich własny przykład: 85 000 odwiedzających w planie Optimize na 50 000 to opłata $320. Twoje strony w tym czasie nadal działają.
Czy Instapage pobiera opłatę za przekroczenie?
Instapage nie publikuje stawki za przekroczenie. Zamiast tego widzisz powiadomienie przy 80% limitu odwiedzających, a po przekroczeniu 100% Twoje konto zostaje zablokowane. Strony docelowe mogą zostać wycofane z publikacji, jeśli przekraczasz limit przez kilka cykli rozliczeniowych. Rozwiązaniem jest kontakt z działem sprzedaży w celu zmiany planu.
Co jest tańsze przy tym samym poziomie ruchu?
To zależy od poziomu. Przy 15 000 odwiedzających oba kosztują $99, ale Unbounce daje za to limit 20 000. Przy 30 000 z testami A/B Unbounce Experiment kosztuje $149, a Instapage Optimize $199, więc Unbounce jest o około 33% tańszy za to samo zadanie. Powyżej 50 000 Instapage przechodzi na wycenę indywidualną w ramach umowy rocznej, podczas gdy Unbounce pozostaje samoobsługowy z opublikowaną stawką za przekroczenie.
Czy któreś z nich ma darmowy okres próbny?
Oba oferują 14 dni. Unbounce nie prosi o kartę kredytową. Instapage tak, a jego okres próbny jest ograniczony do 2500 unikalnych odwiedzających zamiast limitu Twojego planu. Po osiągnięciu tego limitu okres próbny kończy się natychmiast, a Twoja karta zostaje obciążona za wybrany plan. Żadna z platform nie ma planu darmowego na zawsze.
Czy Unbounce lub Instapage mają quiz funnels?
Nie. Oba budują pojedyncze strony docelowe z formularzami. Unbounce ma formularze wieloetapowe od planu Build wzwyż, a Instapage od Optimize, ale formularz wieloetapowy to nie rozgałęziony quiz z logiką warunkową i analityką rezygnacji na każdym etapie. Do wieloetapowej kwalifikacji leadów potrzebujesz narzędzia do budowy funnelów.
Do czego sprowadza się decyzja Unbounce vs Instapage?
Do dwóch pytań. Jak przewidywalny jest Twój ruch i ile osób potrzebuje dostępu. Nieprzewidywalny ruch przemawia za Unbounce, bo przekroczenie limitu kosztuje pieniądze, a nie dostępność. Zespół trzech lub więcej osób przemawia za Instapage, bo dziesięciu użytkowników jest w każdym planie, wobec jednego w Unbounce Build.
Policz własne liczby
Otwórz statystyki z zeszłego miesiąca i zapisz jedną liczbę: unikalnych odwiedzających na wszystkich prowadzonych stronach docelowych.
Dodaj 40%, bo czytasz to, żeby się skalować, a nie stać w miejscu. Potem wyceń wszystkie trzy narzędzia według tej liczby, z uwzględnieniem przekroczeń. Nasz darmowy kalkulator ROAS pomoże, jeśli chcesz liczyć wstecz od marży.
Odpowiedź w sporze Unbounce vs Instapage nie jest stała. Zmienia się wraz z tą jedną liczbą, a narzędzie, które wygląda na najtańsze na górze cennika, rzadko okazuje się tym, za które w końcu płacisz.
Przestań planować budżet wokół limitu odwiedzających
Zbuduj stronę, przetestuj ją testem podzielonym, skieruj leady i skaluj zwycięzcę bez pozycji za przekroczenie.



