Recenzje

Webflow vs Framer do płatnych reklam: co się sprawdzi i czego użyć zamiast

Webflow i Framer to mocne kreatory stron internetowych, ale płatny ruch opiera się na stronach, domenach i testach. Oto, ile każdy z nich naprawdę kosztuje media buyera w 2026 roku i czego użyć zamiast nich.

Olgert Pysqyli10 min czytania

Pytanie „Webflow czy Framer?” prędzej czy później pojawia się w każdej grupie media buyingowej. Oba narzędzia tworzą ładne strony, oba potrafią już budować strony z promptu i oba zaczynają się poniżej $20 miesięcznie.

Do strony firmowej marki każde z nich jest solidnym wyborem. Płatny ruch to inna robota. Nie budujesz jednej witryny. Budujesz wiele stron, często na kilku domenach, i zmieniasz je co tydzień.

Ta różnica decyduje o rachunku, o ilości pracy i o tym, kto Ci pomoże, gdy piksel przestanie się wyzwalać. Ten przewodnik porównuje oba narzędzia pod kątem tego, za co media buyer faktycznie płaci.

Wersja skrócona

  • Wybierz Webflow, jeśli budujesz witrynę z dużą ilością treści i rozbudowanym CMS (systemem zarządzania treścią), a Ty albo programista macie czas, żeby się go nauczyć.
  • Wybierz Framer do dopracowanej witryny marketingowej tworzonej przez projektanta, który już pracuje w Figmie.
  • Nie wybieraj żadnego z nich do stron kampanii. Oba rozliczają się za witrynę, sprzedają testy A/B jako dodatek, mierzą AI kredytami i zostawiają kod śledzący poza zakresem wsparcia.

Przy ruchu z reklam kreator stron docelowych rozliczany za wizyty, taki jak LanderLab, jest zwykle tańszym i szybszym rozwiązaniem.

Webflow vs Framer w skrócie

Webflow

Framer

LanderLab

Do czego służy

Bogate w treści witryny z CMS

Witryny marketingowe nastawione na projekt

Strony docelowe i quiz funnels dla płatnego ruchu

Krzywa uczenia się

Stroma: klasy, breakpointy, konfiguracja CMS

Łatwiejsza, zwłaszcza dla użytkowników Figmy

Prompt, szablon lub import, potem edycja

Pierwszy płatny plan

$15 miesięcznie za witrynę (Basic)

$10 miesięcznie za witrynę (Basic)

$69 miesięcznie za konto (Launch)

Rozliczane według

Witryna, licencja, przepustowość i dodatki

Witryna, edytor, przepustowość i dodatki

Miesięczne wizyty na całym koncie

Testy A/B

Dodatek Optimize, od $299 miesięcznie

Dodatek Convert w planie Pro, $50 za 500 000 zdarzeń

W cenie od planu Grow ($119 miesięcznie)

AI w cenie

200–400 kredytów miesięcznie na przestrzeń roboczą

1000 kredytów miesięcznie w planie Basic (ok. 5 stron AI)

100 kredytów miesięcznie w planie Launch (ok. 55 stron AI)

Pierwsza odpowiedź wsparcia

E-mail, cel: 48 godzin

Do 72 godzin (24 w aplikacji)

E-mail w planie Launch, czat od planu Grow

Pomoc z kodem śledzącym

Poza zakresem wsparcia

Poza zakresem wsparcia

Natywne integracje piksela, CAPI i trackerów

Import istniejącej strony

Nie

Wklejanie z Figmy lub AI na podstawie zrzutu ekranu

URL, ZIP, AdPlexity, Anstrex

Ceny dotyczą rozliczenia rocznego i pochodzą ze stron z cennikami Webflow, Framer i LanderLab, wszystkie sprawdzone w październiku 2026. Rozliczenie miesięczne kosztuje więcej we wszystkich trzech.

Do czego służą Webflow i Framer

Wystarczy przeczytać nazwy planów, żeby znać odpowiedź. Webflow opisuje Basic jako plan do prostych witryn bez CMS, a Premium jako plan do witryn bogatych w treści. Framer kieruje Basic do stron osobistych, a Pro do rozwijających się witryn profesjonalnych. Jednostką, którą sprzedają obie firmy, jest witryna.

Płatny ruch działa na mniejszej jednostce, czyli stronie. Jedna oferta może potrzebować advertorialu, quizu, 2 stron docelowych i strony z podziękowaniem. Wielu afiliantów trzyma też każdą ofertę na osobnej domenie, żeby jedna oznaczona domena nie pociągnęła w dół pozostałych.

Różnicę widać w drobnych szczegółach. W planach Basic i Premium Webflow publikacja statycznej strony ponownie publikuje całą witrynę. Publikowanie pojedynczej strony osobno to funkcja planu Team, a Team kosztuje $2500 miesięcznie w umowie rocznej. We Framerze środowisko staging do sprawdzania zmian przed wdrożeniem zaczyna się od planu Pro.

Oba są doskonałe w tym, do czego je zaprojektowano, czyli do witryny z marką, CMS i zespołem za plecami. Nasz przewodnik o stronach docelowych a witrynach wyjaśnia, gdzie leży granica w przypadku płatnego ruchu.

Krzywa uczenia się: Webflow jest trudny, Framer łatwiejszy dla projektantów

Łatwość obsługi to miejsce, w którym opinie o Webflow vs Framer rozchodzą się najbardziej, a podział wyznacza jedna rzecz: czy projektowanie jest Twoim zawodem.

Webflow wymaga myślenia jak front-end developer

Designer w Webflow opiera się na prawdziwych koncepcjach webowych. Stylizujesz za pomocą klas (wielokrotnie używanych reguł stylu), pracujesz z modelem pudełkowym (jak układają się marginesy i wypełnienia) i dostosowujesz układy dla każdego breakpointu. Dlatego efekt jest czysty. Dlatego też początkujący mają z nim trudności.

Na G2 ponad 100 opinii o Webflow wymienia krzywą uczenia się jako wadę. Webflow prowadzi pełną bibliotekę kursów, Webflow University, i sprzedaje egzamin certyfikacyjny za $100 dla własnego narzędzia. To świetne dla web designera. Dla kogoś, kto naprawdę zajmuje się czytaniem danych z kampanii, to mnóstwo pracy domowej.

Diagram jednej klasy Webflow stylizującej nagłówek na trzech stronach docelowych jednocześnie
Każdy styl w Webflow żyje w klasie, więc jedna zmiana może wpłynąć na każdy element, który z niej korzysta.

Framer jest łatwiejszy, jeśli znasz już Figmę

Framer przypomina narzędzie do projektowania, bo nim jest. Framer przedstawia się jako Figma dla działających stron, a jego wtyczka do Figmy pozwala wklejać projekty prosto na płótno. Układy korzystają ze stosów (stacks), które działają jak auto layout w Figmie.

Jeśli Figma to dla Ciebie codzienność, pójdzie Ci szybko. Jeśli Figma jest dla Ciebie nowością, najpierw uczysz się narzędzia do projektowania, a dopiero potem możesz opublikować stronę. Framer jest łatwiejszy niż Webflow, ale nadal nagradza umiejętności projektowe.

LanderLab zaczyna od innego miejsca: promptu, szablonu albo strony, którą importujesz. Potem edytujesz w edytorze typu przeciągnij i upuść, z wbudowanym edytorem kodu do tych elementów, które chcesz zmienić ręcznie.

AI jest limitowane, a intensywne użycie kosztuje extra

Oba narzędzia budują już strony z promptu. Haczyk tkwi w tym, ile promptów dostajesz, zanim znów zapłacisz.

Webflow łączy kredyty AI w ramach przestrzeni roboczej. Darmowa przestrzeń Starter dostaje 200 miesięcznie, Core 300, a Growth 400. Dodatkowe kredyty kosztują $20 miesięcznie za 2000, przy rozliczeniu rocznym.

Z jego centrum pomocy wynika, że zużycie kredytów jest dynamiczne, bez stałej stawki za akcję i bez opublikowanego cennika. Ile kosztowała strona, dowiadujesz się dopiero po jej zbudowaniu.

Framer jest tu bardziej otwarty. Jego ogłoszenie o kredytach AI szacuje stronę docelową na około 300 kredytów przy modelu domyślnym. Basic zawiera 1000 kredytów miesięcznie, co sam Framer przelicza na około 5 stron docelowych. Pro zawiera 3000, czyli około 10. Cięższy model kosztuje 1,8 raza więcej za zadanie.

Żeby być uczciwym, Framer zwraca kredyty, gdy oznaczysz wynik jako zły. Przy płatnym ruchu 10 stron AI miesięcznie jednak szybko się kończy. Każdy nowy kąt to strona, a każdy wariant to kolejna.

LanderLab pobiera 1,5–2 kredytów za pełną stronę AI. Launch zawiera 100 kredytów miesięcznie, czyli według LanderLab około 55 stron AI, a Grow zawiera 200, czyli około 115. Obrazy AI są w cenie, a edycje AI działają także na importowanych stronach.

Dodatkowe kredyty LanderLab zaczynają się od $49 za 150 miesięcznie, więc intensywni użytkownicy nadal płacą więcej. Po prostu wliczony limit starcza znacznie dłużej.

Wykres stron docelowych AI miesięcznie: Framer 5–10, LanderLab 55–115
Szacunki każdego dostawcy dotyczące stron AI miesięcznie w ramach wliczonych kredytów.

Webflow vs Framer w cenie: tanio na papierze, drogo w praktyce

$10 we Framerze i $15 w Webflow to prawdziwe ceny. To jednak tylko pierwsza linijka rachunku.

Cena z nagłówka zakłada plan roczny

Oba cenniki zaczynają od rozliczenia rocznego. Miesiąc po miesiącu Webflow Basic kosztuje $25, a Premium $39. Framer Basic to około $15, a Pro około $45. Webflow zaznacza też, że jeśli zrezygnujesz, nadal płacisz za resztę okresu. Kampania testowa, która padnie po 3 tygodniach, może zostawić Cię z płatnością na cały rok.

Każda domena to nowy plan

Oba narzędzia rozliczają się za witrynę, więc 5 ofert na 5 domenach to 5 planów witryn. Webflow mierzy też przepustowość dla każdej witryny. Basic zawiera 10 GB, co daje około 6600 wyświetleń strony o rozmiarze 1,5 MB, a przekroczenie limitu przez 2 miesiące z rzędu uruchamia automatyczną zmianę planu na wyższy.

Framer pozwala przekroczyć limit przez 1 miesiąc, a potem prosi o zmianę planu na wyższy. Jego plan Basic serwuje też strony z 20 lokalizacji hostingu, wobec 300 lub więcej w Pro, co może mieć znaczenie dla szybkości, gdy Twój ruch pochodzi z kilku krajów.

Testowanie to osobny produkt

Webflow sprzedaje testy A/B w ramach Optimize, który zaczyna się od $299 miesięcznie za 25 000 odsłon stron i do 5 testów jednocześnie.

Framer sprzedaje je jako dodatek Convert, w cenie $50 za 500 000 zdarzeń. Odsłona strony, śledzone kliknięcie i śledzone wysłanie formularza liczą się każde jako 1 zdarzenie. Convert wymaga planu Pro i jest rozliczany razem z planem jednej witryny.

LanderLab zawiera testy A/B w planach Grow, Scale i Enterprise, bez osobnej opłaty za testowanie.

Porównanie kosztów testów A/B: Webflow Optimize od $299 miesięcznie, Framer Convert $50, LanderLab w cenie
Testy A/B to płatny dodatek w obu kreatorach stron internetowych.

Licencje się sumują

Współpracownik budujący strony kosztuje $39 miesięcznie w Webflow (pełna licencja) i $20 miesięcznie we Framerze (licencja edytora). Licencje tylko do treści są tańsze: $15 w Webflow i $10 we Framerze. LanderLab Grow zawiera 3 użytkowników.

Ile kosztuje prawdziwa konfiguracja

Weźmy typową konfigurację. Prowadzisz 5 ofert na 5 domenach z około 100 000 wizyt miesięcznie łącznie. Masz 2 osoby budujące strony i 1 test A/B na ofercie, którą skalujesz. Poniższe wyliczenie opiera się na cenach rocznych i stronie o rozmiarze 1,5 MB.

  1. Webflow, około $482 miesięcznie. 5 planów Premium kosztuje $125, bo 20 000 wyświetleń na domenę to około 30 GB, czyli znacznie ponad 10 GB w Basic. Dolicz przestrzeń roboczą Core ($19), 1 dodatkową pełną licencję ($39) i Optimize na testowanej witrynie ($299).
  2. Framer, około $140 miesięcznie. Potrzebujesz 1 witryny Pro do testu ($30), 4 witryn Basic ($40), 1 dodatkowego edytora ($20) i Convert ($50).
  3. LanderLab Grow, $119 miesięcznie. Obejmuje 15 własnych domen, 500 000 wizyt, 3 użytkowników i testy A/B.

W tej konfiguracji Framer jest blisko i warto to powiedzieć wprost. Różnica otwiera się, gdy testujesz na każdej domenie. Każda witryna wymaga wtedy planu Pro i własnego dodatku Convert, co podnosi Framer do $420 miesięcznie.

Nasz rozkład cen Webflow omawia każdą pozycję rachunku Webflow.

Przewodnik po cenach Framera robi to samo dla Framera, łącznie z planem Scale, który Framer wycofał w 2026 roku.

Miesięczny koszt Webflow i Framera dla 5 domen, $482 i $140, wobec LanderLab Grow za $119
5 domen, 100 000 wizyt, 2 osoby budujące strony i 1 aktywny test, w cenach rocznych.

Testuj każdą domenę w jednym planie

LanderLab Grow obejmuje 15 własnych domen, 500 000 wizyt i testy A/B za $119 miesięcznie, przy rozliczeniu rocznym.

  • Strony i quiz funnels z jednego promptu
  • Importuj strony przez URL, ZIP lub spy tool
  • Leady trafiają prosto do Twojego kupca lub CRM
Zbuduj stronę za darmo

Wsparcie: help desky kontra pomoc, która zna Twój tracker

Wsparcie należy uwzględnić w każdej decyzji między Webflow a Framerem, bo to koszt, który widać dopiero wtedy, gdy coś się psuje. Przy płatnym ruchu rzadko chodzi o projekt. Chodzi o piksel, który przestał się wyzwalać, postback (komunikat serwer–serwer zgłaszający konwersję do Twojego trackera), który nigdy nie dotarł, albo skrypt, który spowalnia stronę.

Oba narzędzia umieszczają tę pracę poza zakresem swojego wsparcia. Polityka wsparcia Webflow przerzuca na Ciebie odpowiedzialność za własny kod, DNS i integracje zewnętrzne. Wsparcie e-mailowe stara się odpowiadać w 48 godzin, a priorytetowe zaczyna się od planu Team za $2500.

Centrum pomocy Framera podaje do 72 godzin na pierwszą odpowiedź w sprawie produktu lub do 24 godzin w aplikacji. Jego zespół nie pomaga w problemach związanych z kodem ani w narzędziach zewnętrznych.

To uczciwa polityka dla firmy tworzącej strony internetowe. Ale dla media buyera kod śledzący jest kampanią.

Wsparcie LanderLab rośnie wraz z planem: e-mail w Free i Launch, czat w Grow, Telegram w Scale oraz Slack i rozmowy wideo w Enterprise. Więcej śledzenia jest też wbudowane. Piksel Meta i Meta Conversions API (śledzenie po stronie serwera) łączą się natywnie, podobnie jak piksele TikTok, Snapchat, Taboola i NewsBreak.

Trackery takie jak ClickFlare, RedTrack i Voluum oraz platformy leadów takie jak LeadProsper, LeadsPedia i Phonexa łączą się przez natywne integracje. LanderLab to także produkt siostrzany TheOptimizer i ClickFlare, dwóch narzędzi stworzonych dla media buyerów.

Szybkość zmian: gdzie odbywa się praca nad kampanią

Media buying to głównie edycja. Kopiujesz to, co działa, zmieniasz kąt, uruchamiasz wariant i ubijasz przegrany.

Webflow nie potrafi zaimportować istniejącej strony. Jego własne FAQ mówi, że witryny można budować tylko w Webflow, a wyeksportowanego kodu nie da się zaimportować z powrotem.

Opcje importu we Framerze koncentrują się wokół Figmy i agenta AI, który potrafi zbudować stronę ze zrzutu ekranu. Webflow wycofał też Logic, swoje wbudowane narzędzie do automatyzacji, w czerwcu 2025 i odsyła użytkowników do Zapiera lub Make.

LanderLab zbudowano wokół pętli edycji:

  • Importuj stronę przez URL lub ZIP albo prosto ze spy toolów takich jak AdPlexity i Anstrex, za pomocą importu stron.
  • Edytuj z AI strony importowane, tak samo jak te budowane od zera.
  • Dopasuj do reklamy dzięki dynamicznej podmianie tekstu, która zamienia słowa w nagłówku, by pasowały do słowa kluczowego lub reklamy, z której przyszło kliknięcie.
  • Testuj warianty względem swojej kontroli w planie Grow i wyższych.
  • Kieruj leady do kupca, CRM lub trackera zaraz po wysłaniu formularza, przez natywną integrację lub webhook.
Przepływ pracy w LanderLab w 4 krokach: importuj stronę, edytuj z AI, testuj, kieruj leady
Importuj, edytuj, testuj i kieruj leady bez wychodzenia z jednego narzędzia.

Kiedy Webflow lub Framer to nadal dobry wybór

Uczciwe porównanie wymaga tej części, więc oto, w czym wygrywa każde z narzędzi.

  • Webflow pasuje do witryny stojącej za Twoimi kampaniami, takiej jak blog, biblioteka zasobów lub duża witryna z treściami. Premium zawiera CMS na 20 000 pozycji, a kontrola SEO to jeden z najmocniejszych obszarów Webflow.
  • Framer pasuje, gdy najważniejsze są jakość projektu i animacja, a witryną zajmuje się projektant. Dla pojedynczej oferty na jednej domenie, bez testów, Framer Basic za $10 miesięcznie trudno pobić.
  • LanderLab pasuje do stron kampanii. Nie zastępuje strony Twojej firmy i nie jest CMS. Możesz używać obu: kreatora stron internetowych dla marki i kreatora stron docelowych dla reklam.

FAQ

Co jest lepsze do stron docelowych: Webflow czy Framer?

Do jednej strony docelowej na jednej domenie Framer jest szybszy do nauki i tańszy na start, za $10 miesięcznie przy rozliczeniu rocznym. Webflow pasuje do stron docelowych osadzonych w większej witrynie z CMS. Przy płatnym ruchu na kilku domenach z regularnymi testami kreator rozliczany za wizyty zwykle kosztuje mniej niż jedno i drugie.

Czy Framer jest łatwiejszy do nauki niż Webflow?

Dla większości osób tak. Framer działa bardzo podobnie do Figmy, więc projektanci szybko czują się w nim swobodnie. Webflow korzysta z pojęć webowych, takich jak klasy i breakpointy, a ponad 100 opinii na G2 wspomina o jego krzywej uczenia się. Żaden z nich nie jest stworzony dla kogoś bez doświadczenia w projektowaniu.

Czy Webflow i Framer zawierają testy A/B?

Nie w planach podstawowych. Webflow sprzedaje testowanie w dodatku Optimize, od $299 miesięcznie. Framer sprzedaje je w dodatku Convert, za $50 za 500 000 zdarzeń, i tylko w planie Pro.

Webflow vs Framer: które AI kosztuje mniej?

Framer publikuje swoje koszty: około 300 kredytów na stronę docelową, z 1000 kredytów miesięcznie w Basic i 3000 w Pro. Webflow zawiera 200–400 kredytów miesięcznie na przestrzeń roboczą i sprzedaje kolejne 2000 za $20 miesięcznie, ale nie publikuje kosztu za akcję.

Czy mogę prowadzić oferty afiliacyjne na kilku domenach z Webflow lub Framerem?

Tak, ale każda domena potrzebuje własnego planu witryny, więc 5 domen to 5 planów. We Framerze każda domena, którą chcesz testować, wymaga dodatkowo planu Pro i własnego dodatku Convert.

Jaka jest dobra alternatywa dla Webflow i Framera do płatnych reklam?

Kreator stron docelowych rozliczany za ruch, a nie za witryny. LanderLab Grow obejmuje 15 domen, 500 000 wizyt i testy A/B za $119 miesięcznie przy rozliczeniu rocznym. Plan darmowy zawiera 2500 wizyt miesięcznie, 5 opublikowanych stron i 1 własną domenę.

Podsumowanie

Wybór między Webflow a Framerem ma znaczenie dla strony Twojej marki. Dla stron, do których prowadzą reklamy, policz domeny, testy i osoby edytujące strony, a potem zestaw z tą liczbą cenę każdego narzędzia. Jeśli kampanie to Twoja praca, zacznij od darmowego planu LanderLab i przenieś jedną aktywną ofertę, żeby porównać.

Płać za strony według wizyt, a nie witryn

Zacznij od planu darmowego i przenieś jedną aktywną ofertę, gdy liczby będą miały sens.

Zacznij za darmo Plan darmowy: 2500 wizyt, 5 stron, 1 własna domena. Bez karty kredytowej.

Czytaj dalej

Więcej w temacie: Recenzje.

  • Recenzje

    Top 5 darmowych alternatyw dla Webflow do płatnych reklam w 2026

    Większość darmowych kreatorów stron jest darmowa tylko do momentu startu. Oto top 5 darmowych alternatyw dla Webflow, sprawdzonych pod kątem 5 kryteriów, które mają znaczenie przy płatnych reklamach.

  • Recenzje

    Cennik Framer 2026: ile kosztuje prowadzenie płatnego ruchu

    Cennik Framer na stronie wygląda prosto. Jest plan darmowy, Basic za $10 miesięcznie, Pro za $30 miesięcznie i indywidualny poziom Enterprise. Dla kogoś, kto kieruje płatny ruch na strony docelowe, to początek rachunku, a nie jego koniec.

  • Recenzje

    Unbounce vs Instapage: ceny przy 15K, 40K i 90K odwiedzających

    Obie platformy zaczynają się od $99. Ta liczba prawie nic nie mówi o tym, ile naprawdę zapłacisz. Każde porównanie Unbounce i Instapage podaje cenę wejściową i przechodzi do edytora. Ale oba narzędzia rozliczają Cię według odwiedzających i oba zostawiają testy A/B na wyższy plan.

Tematy

Przeglądaj według tematu

Każdy wpis należy do jakiegoś tematu. Zacznij od tego, który jest najbliższy kampanii, jaką prowadzisz.

Przeczytaj playbook.Potem zbuduj stronę.

Zacznij za darmo: zbuduj stronę docelową, opublikuj ją we własnej domenie i skieruj każdego leada do swojego odbiorcy, zanim ruszy kolejna kampania.

Od jednego promptu do kwalifikowanych leadów

Zobacz, jak jeden prompt zamienia się w działający quiz funnel z wyceną fotowoltaiki, każdy lead trafia do odbiorcy, a wycieki są wyłapywane, zanim zjedzą budżet.

0:00
0:59