Webflow-prijzen 2026: de echte maandelijkse kosten (en of performance marketeers het nodig hebben)
De prijzen van Webflow beginnen bij $15 per maand. Voor de meeste marketingteams is de echte rekening een veelvoud daarvan, en deze gids laat precies zien waar het verschil vandaan komt. Webflow is een van de beste websitebuilders ooit gemaakt.
De prijzen van Webflow beginnen bij $15 per maand. Voor de meeste marketingteams is de echte rekening een veelvoud daarvan, en deze gids laat precies zien waar het verschil vandaan komt.
Webflow is een van de beste websitebuilders ooit gemaakt. Dat is geen beleefde inleiding vóór een afbrander. De controle over het ontwerp is echt, de hosting is snel, het CMS is solide en bedrijven als Dropbox en Monday.com draaien hun marketingsites erop.
Het probleem begint wanneer iemand die beroepsmatig verkeer inkoopt de prijspagina opent en probeert uit te rekenen wat een campagne echt gaat kosten. Webflow rekent niet per bezoeker. Het rekent per site, per seat, per gigabyte bandbreedte en per add-on. A/B-testen is een van die add-ons, en het kost meer dan de meeste landingspagina-tools in totaal kosten.
Deze gids behandelt wat Webflow in 2026 kost, hoe de echte maandrekening eruitziet zodra je de onderdelen optelt die de prijspagina niet voor je bij elkaar optelt, en wanneer een performance marketeer beter af is met iets dat voor campagnes is gebouwd. Elk getal komt van Webflows eigen prijspagina en helpdocumentatie, gecontroleerd in augustus 2026.
Kort samengevat
- Site-plannen: Starter gratis, Basic $15/maand, Premium $25/maand, allemaal jaarlijks gefactureerd. Team kost $2,500/maand. Enterprise is op aanvraag.
- Je betaalt één Site-plan per gepubliceerde site, plus een Workspace-plan, plus $39/maand voor elke extra full seat.
- A/B-testen zit in geen enkel plan. Webflow Optimize begint bij $299/maand.
- Verkeer wordt gemeten in bandbreedte, niet in bezoeken. Basic bevat 10 GB. Premium bevat 50 GB.
- Webflow kan geen bestaande pagina importeren. Uit de eigen FAQ blijkt dat je sites alleen binnen Webflow kunt bouwen.
- LanderLab begint bij $69/maand bij jaarlijkse facturering, met 100,000 bezoeken, 5 domeinen en A/B-testen in elk plan, ook het gratis plan.

De kopcijfers, en slechts één van de drie lagen waarvoor je betaalt.
Hoe Webflow-prijzen echt werken
De meeste tools hebben één rekening. Webflow heeft er drie, en ze stapelen.
- Site-plannen. Eén per gepubliceerde website. Dit dekt hosting, de domeinkoppeling, bandbreedte en het CMS.
- Workspace-plannen. Dit dekt de mensen die bouwen. Seats, stagingsites, code-export, AI-credits.
- Add-ons. Optimize voor testen, Analyze voor analytics, Localize voor talen, plus extra bandbreedte en extra AI-credits.
Mis één van die lagen en je schatting zit er flink naast. Webflow zegt het duidelijk op de prijspagina: prijzen gelden per site.
Webflow Site-plannen in 2026
Webflow heeft dit aanbod in mei 2026 vereenvoudigd. De oude CMS- en Business-plannen zijn samengevoegd tot één plan genaamd Premium, dus elke gids die nog een CMS-niveau van $23 of een Business-niveau van $49 noemt, is verouderd.
| Site-plan | Jaarlijks (per maand) | Maandelijks | Statische pagina’s | Bandbreedte | CMS |
|---|---|---|---|---|---|
| Starter | Gratis | Gratis | 2 | 1 GB | Beperkt, 50 items |
| Basic | $15 | $25 | 300 | 10 GB | Geen |
| Premium | $25 | $39 | 300 | 50 GB, tot 2.5 TB met add-ons | 20,000 items, 40 collections |
| Team | $2,500 | Alleen jaarcontract | 500 | Tot 30 TB | 20,000 items, 100 collections |
| Enterprise | Op aanvraag | Op aanvraag | Op maat | Op maat | Op maat |
Een paar details die zwaarder wegen dan de prijs:
- Starter publiceert alleen op een webflow.io-subdomein, met 50 formulierinzendingen per site. Prima om te leren, nutteloos voor een live campagne.
- Basic heeft helemaal geen CMS. Wil je een blog of content die uit collections komt, dan zit je op Premium.
- Premium is de standaard voor de meeste echte marketingsites. Het brengt het CMS, sitezoekfunctie, codecomponenten en bestandsuploads in formulieren mee.
- Team kost $2,500 per maand op een jaarcontract. Dat is $30,000 per jaar. Het bundelt een site, een Workspace, vijf full seats, vijf limited seats, lokalisatie voor twee locales, AEO-agents en prioriteitsondersteuning.
Webflow Workspace-plannen en seats
De Workspace is het onderdeel dat mensen vergeten bij het begroten.
Voor interne teams: Starter is gratis met twee stagingsites en één full seat. Core kost $19/maand bij jaarlijkse betaling en voegt 10 stagingsites, eigen code, code-export en gedeelde bibliotheken toe. Growth kost $49/maand bij jaarlijkse betaling, met onbeperkt staging, 301-redirects, rollen op siteniveau en publicatierechten.
Voor klantwerk: Freelancer kost $16/maand en Agency $35/maand, met onbeperkt staging, onbeperkte gedeelde bibliotheken en bij Agency drie gratis klant-seats per site.
Dan de seats. Eén full seat zit erbij. Daarna:
- Full seat: $39/maand per stuk
- Limited seat (content bewerken en pagina’s bouwen): $15/maand per stuk
- Free seat: $0, voor reviewers die alleen reageren
Drie mensen die allemaal moeten bouwen kosten alleen al aan seats $78/maand, voordat er ook maar één site is gepubliceerd.
De add-ons zijn waar het budget naartoe gaat
Dit is het deel dat bepaalt of Webflow zinvol is voor betaald verkeer.
Webflow Optimize: vanaf $299/maand. Hier zit het A/B-testen. Net als personalisatie, AI Optimize, doelgroeptargeting en doelgroepinzichten. De instapschijf van $299 dekt 25,000 paginaweergaven per maand en maximaal vijf gelijktijdige optimalisaties, en de prijs schaalt mee met de paginaweergaven tot 500,000. Er is geen goedkopere manier om in Webflow een test te draaien.
Webflow Analyze: vanaf $9/maand, op basis van sessies, beginnend bij 2,000 sessies per maand.
Webflow Localize: vanaf $9/maand voor maximaal drie locales op Essential, of $29/maand voor maximaal tien op Advanced.
Bandbreedte-add-ons op Premium: +50 GB kost $20/maand bij jaarlijkse betaling, +150 GB $60, +450 GB $174, en het loopt op tot $974/maand voor +2.45 TB. Webflow heeft ook bescherming tegen verkeerspieken, die vriendelijk klinkt totdat je de voorwaarde leest: twee opeenvolgende maanden boven je limiet leiden tot een automatische planupgrade.
Extra AI-credits: $20/maand voor 2,000 credits, bovenop de 200 tot 400 maandelijkse credits die bij Workspace-plannen zijn inbegrepen.

A/B-testen in Webflow begint bij $299 per maand. Dat is het grootste enkele getal in dit artikel.
Wat bandbreedte betekent als je verkeer inkoopt
Niemand in performance marketing denkt in gigabytes, dus hier is de vertaling.
Neem een normale landingspagina met een heroafbeelding, een paar iconen en een formulier. Stel 1.5 MB per weergave. Dat is geen zware pagina.
- Basic, 10 GB: ruwweg 6,000 tot 7,000 paginaweergaven per maand.
- Premium, 50 GB: ruwweg 34,000 paginaweergaven per maand.
- 100,000 paginaweergaven met dat gewicht vragen om ongeveer 150 GB, dus Premium plus een bandbreedte-add-on, rond $65 tot $85/maand voor die ene site.
Voeg video toe, een zwaardere hero of een pagina van 3 MB en die cijfers halveren. Dit is een ruwe berekening, en je echte gebruik hangt af van paginagewicht, caching en hoeveel assets je laadt. Het gaat om de vorm: bandbreedte is een kostenpost die meebeweegt met je advertentie-uitgaven en onzichtbaar is op de prijspagina.
De kostenstapel, uitgerekend
Hier is een opzet die op echt leadgen-werk lijkt. Zes landingspagina’s verdeeld over vier domeinen, ongeveer 100,000 bezoeken per maand, twee mensen die bouwen, en je wilt A/B-testen.
| Kostenpost (bij Webflow) | Kosten |
|---|---|
| 4 × Premium Site-plannen (één per domein) | $100/maand |
| Core Workspace | $19/maand |
| 1 extra full seat | $39/maand |
| Webflow Optimize (A/B-testen) | $299/maand |
| Ruimte in bandbreedte | $20 tot $60/maand |
| Totaal | ruwweg $477 tot $517/maand |
Op LanderLab Grow: $119/maand bij jaarlijkse facturering, of $149 maandelijks. Dat dekt 500,000 bezoeken, 125 gepubliceerde pagina’s, 15 eigen domeinen, 3 gebruikers, 10 workspaces, onbeperkte quizfunnels, onbeperkte leads en A/B-testen.

Dezelfde opzet, twee heel verschillende rekeningen. Het rode blok is de testadd-on van $299.
Het verschil is geen afrondingskwestie. Het komt voort uit één structureel feit: Webflow prijst een website, en jij draait campagnes.
Dezelfde klus, een vijfde van de rekening
❌ Webflow: ~$477 tot $517/maand zodra je de testadd-on van $299 meetelt
✅ LanderLab Grow: $119/maand met A/B-testen inbegrepen
Waarom domeinen de verborgen vermenigvuldiger zijn
Als al je pagina’s op één domein staan, is Webflow goedkoop. Basic geeft je 300 statische pagina’s voor $15.
Performance marketeers hebben die luxe zelden. Je splitst domeinen op per aanbod, per vertical, per verkeersbron en per compliancerisico. Wordt een domein gemarkeerd of op een blacklist gezet, dan verhuis je. Elk van die domeinen is een apart Webflow Site-plan met een eigen bandbreedtepool.
Tien domeinen betekent tien Site-plannen. Bij LanderLab zijn in Grow 15 eigen domeinen inbegrepen, en extra domeinen kosten $5/maand per stuk.
Het importprobleem
Webflow beantwoordt dit in de eigen FAQ, en het antwoord is kort. Je kunt geen website of code in Webflow importeren. Je kunt code exporteren, maar geëxporteerde code kan er niet meer in, dynamische content wordt per collection geëxporteerd en formulieren werken na de export niet meer.
Voor een media buyer zijn dat echte workflowkosten. Elke invalshoek die je in een spy tool vindt, elke pagina die je wilt aanpassen en elke campagne die je van een ander platform verhuist, moet met de hand worden herbouwd in de Designer.
LanderLab importeert via een URL, via een ZIP en rechtstreeks uit Adplexity en Anstrex, en je kunt afgewerkte pagina’s downloaden. Dat verschil meet je in dagen per campagne, niet in dollars per maand.

Importeer via URL, ZIP of rechtstreeks uit een spy tool en bewerk daarna.
Automatisering en leadrouting
Webflow had vroeger een eigen automatisering genaamd Logic. Die werd op 27 juni 2025 uitgefaseerd, alle bestaande flows werden uitgeschakeld, en Webflow verwijst klanten nu naar Zapier of Make. De eigen User Accounts werden in januari 2026 met dezelfde redenering stopgezet.
Dat is een bewuste strategie, geen mislukking. Webflow koos ervoor zich te richten op design, CMS, hosting en analytics en de rest aan partners over te laten. Voor een websiteplatform is dat een redelijke keuze.
Het betekent wel dat als je wilt dat een lead binnen een seconde na het versturen van het formulier in je CRM, je callcenter en je tracker belandt, je dat zelf bouwt bovenop een abonnement op automatisering van een derde partij. LanderLab levert leadbeheer, webhooks en directe integraties met de tools die deze branche echt gebruikt, waaronder Voluum, RedTrack, ClickFlare, LeadsPedia, Phonexa, HubSpot en Google Sheets, met 50 leadintegraties in Grow en onbeperkt in Enterprise.
Webflow vs. LanderLab: naast elkaar
| Webflow | LanderLab | |
|---|---|---|
| Geprijsd op | Sites, seats, bandbreedte, add-ons | Maandelijkse bezoeken |
| Gratis plan | Ja, alleen webflow.io-subdomein | Ja, 2,500 bezoeken op een eigen domein |
| Instapprijs betaald | $15/maand Basic (zonder CMS) | $89/maand Launch, $69 bij jaarlijkse facturering |
| Verkeer bij de instapprijs | 10 GB, ruwweg 6,000 weergaven | 100,000 bezoeken |
| Eigen domeinen | Eén Site-plan per domein | 5 in Launch, 15 in Grow, extra voor $5 |
| A/B-testen | Add-on vanaf $299/maand | In elk plan inbegrepen, ook het gratis plan |
| AI-pagina vanuit een prompt | Ja, generatie van complete sites | Ja, generatie van pagina’s en quizfunnels |
| Quizfunnels met logica | Handmatig bouwen | Gegenereerd vanuit een prompt |
| Bestaande pagina importeren | Nee | URL, ZIP, Adplexity, Anstrex |
| Leadbeheer | Formulierinzendingen en CSV | Ingebouwde CRM, gedeeltelijke leads, webhooks |
| Eigen automatisering | Stopgezet, gebruik Zapier of Make | Ingebouwde workflows en webhooks |
| Blog en CMS | Sterk, 20,000 items | Geen CMS |
| E-commerce | Ja, $29 tot $212/maand | Nee |
| Ontwerpplafond | Zeer hoog, GSAP-interacties, code-export | Hoog voor landingspagina’s, code-editor inbegrepen |

Eén getal om te lezen: bezoeken per maand. Testen, domeinen en leads worden niet apart verkocht.
Waar Webflow eerlijk wint
Een vergelijking die doet alsof de andere tool slecht is, helpt niemand, dus hier is de eerlijke versie.
Kies Webflow als de website het product van het werk is. Merksites, productmarketingsites, documentatie, een contentoperatie met honderden blogposts, werk aan SEO en AEO, complexe animaties, designsystemen die over sites worden gedeeld, e-commerce en enterprise-governance met SSO en auditlogs. Niets in de categorie landingspagina’s komt bij die klussen in de buurt van Webflow.
De Optimize-add-on is bovendien meer dan een A/B-testtool. Personalisatie, firmografische targeting en CRM-integraties zitten erin. Voor een B2B-team dat in ABM investeert is $299 per maand een normale post, en de functieset rechtvaardigt het.
Kies LanderLab als de campagne het product van het werk is. Pagina’s die je deze week lanceert en volgende week afschiet, aanbiedingen die eigen domeinen nodig hebben, quizfunnels die leads kwalificeren voordat een callcenter ze aanraakt, verkeer dat zonder waarschuwing piekt en testen die je constant draait in plaats van elk kwartaal.
De meeste teams die beide doen, zouden eerlijk gezegd beide moeten gebruiken. Webflow voor de merksite, LanderLab voor de campagnepagina’s. Onze gids over landingspagina’s versus websites voor betaald verkeer laat zien waar de grens ligt.
Hebben performance marketeers Webflow echt nodig?
Doe de test met je eigen cijfers in plaats van met een lijst met functies.
Je hebt Webflow nodig als: de pagina deel uitmaakt van een grotere site, SEO de belangrijkste verkeersbron is, je een CMS nodig hebt, je merk eigen design en animatie eist of je producten op de site verkoopt.
Je hebt Webflow niet nodig als: het verkeer uit advertenties komt, pagina’s wegwerpmateriaal zijn, je meerdere domeinen draait, je wekelijks test, leads in realtime gerouteerd moeten worden of je pagina’s uit onderzoekstools importeert en aanpast.
Drie vragen die het snel beslechten:
- Hoeveel aparte domeinen staan er over 90 dagen live? Vermenigvuldig met de prijs van het Site-plan.
- Hoeveel testen ga je deze maand draaien? Als het antwoord meer dan nul is, tel er $299 bij.
- Hoeveel van de taak van een pagina is content en hoeveel is conversie? Content is een CMS-probleem. Conversie is een test- en snelheidsprobleem.
Wil je de omzetkant van diezelfde beslissing controleren, dan zijn de ROAS-calculator en onze benchmarks voor kosten per lead een prima begin.
Hoe je minder uitgeeft aan Webflow
- Betaal jaarlijks. Webflow adverteert met tot 40% korting, en het verschil tussen Basic voor $15 per jaar en $25 per maand is echt geld. Eerder opzeggen betekent nog steeds dat je de rest van de looptijd betaalt, dus wees eerst zeker.
- Voeg domeinen samen waar het kan. Basic dekt 300 statische pagina’s op één domein. Als compliance toestaat dat je landingspagina’s op één rootdomein houdt, betaal je voor één Site-plan in plaats van zes.
- Gebruik limited seats. Een copywriter die content bewerkt heeft geen full seat van $39 nodig. Een limited seat van $15 dekt het bewerken van content en het bouwen van pagina’s.
- Maak je afbeeldingen lichter voordat je bandbreedte koopt. Gecomprimeerde afbeeldingen en lazy loading zijn goedkoper dan elke maand een bandbreedte-add-on van $60.
- Koop Optimize niet om twee testen te draaien. Als testen de reden is dat je Webflow überhaupt bekijkt, prijs dan eerst een tool die daarvoor is gebouwd. De beste landingspagina-builders en de beste AI-landingspagina-builders behandelen allebei het veld, en onze uitsplitsing van Unbounce-prijzen laat zien hoe de op bezoekers gebaseerde tools zich verhouden.
🚀 Stop met websiteprijzen betalen voor campagnepagina’s
Elk nieuw domein is een nieuw Webflow-plan, elke test kost $299 en elke pagina moet met de hand worden herbouwd. LanderLab bevat testen, goedkope domeinen en pagina-import vanaf het eerste plan.
Veelgestelde vragen over Webflow-prijzen
Hoeveel kost Webflow per maand?
Site-plannen zijn gratis, $15 of $25 per maand bij jaarlijkse facturering, of $25 en $39 bij maandelijkse facturering. Tel daar een Workspace-plan van $19 of $49 bij, $39 per extra full seat en eventuele add-ons. Een werkbare opzet voor een klein marketingteam komt meestal uit tussen $50 en $150 per maand, en gaat over $400 zodra je Optimize toevoegt.
Bevat Webflow A/B-testen?
Nee. Testen maakt deel uit van Webflow Optimize, een add-on vanaf $299 per maand voor maximaal 25,000 paginaweergaven.
Beperkt Webflow het verkeer?
Niet op aantal bezoekers. Het beperkt de bandbreedte: 1 GB op Starter, 10 GB op Basic, 50 GB op Premium, uit te breiden tot 2.5 TB met betaalde add-ons. Twee opeenvolgende maanden boven je limiet leiden tot een automatische planupgrade.
Heb ik voor elke website een apart plan nodig?
Ja. Site-plannen gelden per site. Tien gepubliceerde domeinen betekent tien Site-plannen, in elk Workspace-niveau.
Kan ik een bestaande landingspagina in Webflow importeren?
Nee. De FAQ van Webflow stelt dat je sites alleen binnen Webflow kunt bouwen en dat geëxporteerde code niet opnieuw kan worden geïmporteerd. Pagina’s moeten in de Designer worden herbouwd.
Is Webflow goed voor landingspagina’s?
Voor een landingspagina die bij een merksite hoort, ja. Voor campagnepagina’s waarvoor je verkeerslimieten per bezoeker, goedkope extra domeinen, testen tegen de instapprijs en pagina-import nodig hebt, is een landingspagina-platform goedkoper en sneller.
Is Webflow of LanderLab beter voor betaald verkeer?
LanderLab, op kosten en op workflow. Testen is inbegrepen, 100,000 bezoeken zitten in het instapplan, domeinen zijn goedkoop en pagina’s kunnen worden geïmporteerd. Webflow is de betere keuze voor de merkwebsite die achter die campagnes staat.
Conclusie
De prijzen van Webflow zijn niet onredelijk. Ze zijn bepaald voor wat het is: een professioneel websiteplatform waar je per site, per seat en per gigabyte betaalt, en waar conversietools een add-on in enterprise-stijl zijn.
Dat model werkt tegen je wanneer jouw taak het inkopen van verkeer is. Elk nieuw domein is een nieuw plan. Elke goede maand betekent meer bandbreedte. Elke test kost $299 per maand voordat je iets hebt geleerd. En elke pagina die je in je onderzoek vindt, moet vanaf nul worden herbouwd.
LanderLab wordt geprijsd op het ene getal dat een media buyer al bijhoudt: maandelijkse bezoeken. A/B-testen zit in elk plan, ook het gratis plan. Domeinen kosten $5. Pagina’s importeer je via URL of ZIP. AI bouwt de pagina en de quizfunnel vanuit een prompt, en de leads routeren zichzelf naar je tracker en je CRM.
Als je website de campagne is, gebruik dan Webflow. Als je campagnes pagina’s nodig hebben, begin gratis met LanderLab en vergelijk de plannen zelf.
Ook vergelijken
Ontdek meer vergelijkingen van landingspagina-builders, prijsuitsplitsingen en alternatieven:



