Recenzje

Cennik Webflow 2026: realny miesięczny koszt (i czy performance marketerzy go potrzebują)

Cennik Webflow zaczyna się od $15 miesięcznie. W większości zespołów marketingowych realny rachunek jest kilkukrotnie wyższy, a ten przewodnik pokazuje dokładnie, skąd bierze się różnica. Webflow to jeden z najlepszych kreatorów stron internetowych, jakie kiedykolwiek powstały.

Olgert Pysqyli10 min czytania

Cennik Webflow zaczyna się od $15 miesięcznie. W większości zespołów marketingowych realny rachunek jest kilkukrotnie wyższy, a ten przewodnik pokazuje dokładnie, skąd bierze się różnica.

Webflow to jeden z najlepszych kreatorów stron internetowych, jakie kiedykolwiek powstały. To nie jest grzeczny wstęp przed miażdżącą krytyką. Kontrola nad designem jest prawdziwa, hosting jest szybki, CMS solidny, a firmy takie jak Dropbox i Monday.com prowadzą na nim swoje strony marketingowe.

Problem zaczyna się, gdy ktoś, kto zawodowo kupuje ruch, otwiera stronę z cennikiem i próbuje policzyć, ile naprawdę będzie kosztować kampania. Webflow nie rozlicza za odwiedzającego. Rozlicza za witrynę, za seat, za gigabajt przepustowości i za dodatek. Testy A/B to jeden z tych dodatków i kosztują więcej niż większość narzędzi do stron docelowych w sumie.

Ten przewodnik opisuje, ile Webflow kosztuje w 2026 roku, jak wygląda realny miesięczny rachunek, gdy dodasz pozycje, których strona z cennikiem nie sumuje za Ciebie, oraz kiedy performance marketerowi lepiej służy narzędzie zbudowane pod kampanie. Każda liczba pochodzi z oficjalnej strony z cennikiem Webflow i jego dokumentacji pomocy, sprawdzonych w sierpniu 2026.

W skrócie

  • Plany witryny: Starter za darmo, Basic $15/mies., Premium $25/mies., wszystkie rozliczane rocznie. Team kosztuje $2,500/mies. Enterprise jest na zapytanie.
  • Płacisz za jeden plan witryny na każdą opublikowaną witrynę, plus plan Workspace, plus $39/mies. za każdy dodatkowy pełny seat.
  • Testy A/B nie są wliczone w żaden plan. Webflow Optimize zaczyna się od $299/mies.
  • Ruch jest mierzony przepustowością, nie wizytami. Basic zawiera 10 GB. Premium zawiera 50 GB.
  • Webflow nie potrafi zaimportować istniejącej strony. Jego własne FAQ mówi, że witryny można budować tylko wewnątrz Webflow.
  • LanderLab zaczyna się od $69/mies. przy rozliczeniu rocznym i obejmuje 100,000 wizyt, 5 domen oraz testy A/B w każdym planie, także darmowym.
Plany witryny Webflow: Starter za darmo, Basic $15, Premium $25 miesięcznie przy rozliczeniu rocznym

Liczby z nagłówków i tylko jedna z trzech warstw, za które płacisz.

Jak naprawdę działa cennik Webflow

Większość narzędzi ma jeden rachunek. Webflow ma trzy i one się sumują.

  1. Plany witryny. Jeden na każdą opublikowaną stronę internetową. Obejmuje hosting, podłączenie domeny, przepustowość i CMS.
  2. Plany Workspace. Obejmują osoby, które budują. Seaty, witryny stagingowe, eksport kodu, kredyty AI.
  3. Dodatki. Optimize do testów, Analyze do analityki, Localize do języków, a do tego dodatkowa przepustowość i dodatkowe kredyty AI.

Pomiń którąkolwiek z tych warstw, a Twoje wyliczenie będzie bardzo błędne. Webflow mówi to wprost na stronie z cennikiem: ceny są za witrynę.

Plany witryny Webflow w 2026 roku

Webflow uprościł tę ofertę w maju 2026. Dawne plany CMS i Business połączono w jeden plan o nazwie Premium, więc każdy poradnik, który wciąż podaje poziom CMS za $23 albo Business za $49, jest nieaktualny.

Plan witryny Rocznie (za miesiąc) Miesięcznie Strony statyczne Przepustowość CMS
Starter Za darmo Za darmo 2 1 GB Ograniczony, 50 elementów
Basic $15 $25 300 10 GB Brak
Premium $25 $39 300 50 GB, do 2.5 TB z dodatkami 20,000 elementów, 40 kolekcji
Team $2,500 Tylko umowa roczna 500 Do 30 TB 20,000 elementów, 100 kolekcji
Enterprise Wycena indywidualna Wycena indywidualna Indywidualnie Indywidualnie Indywidualnie

Kilka szczegółów, które ważą więcej niż cena:

  • Starter publikuje wyłącznie na subdomenie webflow.io, z 50 wysłanymi formularzami na witrynę. Dobry do nauki, bezużyteczny przy działającej kampanii.
  • Basic nie ma w ogóle CMS-a. Jeśli chcesz bloga albo jakiekolwiek treści oparte na kolekcjach, jesteś na Premium.
  • Premium to ustawienie domyślne dla większości prawdziwych stron marketingowych. Daje CMS, wyszukiwarkę po witrynie, komponenty z kodem i przesyłanie plików w formularzach.
  • Team kosztuje $2,500 miesięcznie przy umowie rocznej. To $30,000 rocznie. W pakiecie jest witryna, Workspace, pięć pełnych seatów, pięć ograniczonych seatów, lokalizacja na dwa języki, agenci AEO i priorytetowe wsparcie.

Plany Workspace i seaty w Webflow

Workspace to część, o której ludzie zapominają, planując budżet.

Dla zespołów wewnętrznych: Starter jest darmowy i ma dwie witryny stagingowe oraz jeden pełny seat. Core kosztuje $19/mies. przy rozliczeniu rocznym i dodaje 10 witryn stagingowych, własny kod, eksport kodu i współdzielone biblioteki. Growth kosztuje $49/mies. przy rozliczeniu rocznym i daje nielimitowany staging, przekierowania 301, role na poziomie witryny oraz uprawnienia do publikowania.

Do pracy dla klientów: Freelancer kosztuje $16/mies., a Agency $35/mies., z nielimitowanym stagingiem, nielimitowanymi współdzielonymi bibliotekami i, w Agency, trzema darmowymi seatami klienta na witrynę.

Potem seaty. Jeden pełny seat jest w cenie. Każdy kolejny:

  • Pełny seat: $39/mies. za sztukę
  • Ograniczony seat (edycja treści i budowanie stron): $15/mies. za sztukę
  • Darmowy seat: $0, dla recenzentów, którzy tylko komentują

Trzy osoby, które wszystkie muszą budować, kosztują $78/mies. same w seatach, zanim opublikujesz choć jedną witrynę.

Budżet znika w dodatkach

To część, która rozstrzyga, czy Webflow ma sens przy płatnym ruchu.

Webflow Optimize: od $299/mies. Tu mieszkają testy A/B. Tak samo personalizacja, AI Optimize, targetowanie odbiorców i wglądy w odbiorców. Wejściowy próg za $299 obejmuje 25,000 odsłon miesięcznie i do pięciu jednoczesnych optymalizacji, a cena rośnie z odsłonami do 500,000. Nie ma tańszego sposobu na przeprowadzenie testu w Webflow.

Webflow Analyze: od $9/mies., na podstawie sesji, od 2,000 sesji miesięcznie.

Webflow Localize: od $9/mies. za maksymalnie trzy lokalizacje w Essential albo $29/mies. za maksymalnie dziesięć w Advanced.

Dodatki z przepustowością w Premium: +50 GB to $20/mies. przy rozliczeniu rocznym, +150 GB to $60, +450 GB to $174, a cena rośnie aż do $974/mies. za +2.45 TB. Webflow ma też ochronę przed skokami ruchu, która brzmi przyjaźnie, dopóki nie przeczytasz warunku: dwa kolejne miesiące ponad limitem uruchamiają automatyczną zmianę planu na wyższy.

Dodatkowe kredyty AI: $20/mies. za 2,000 kredytów, ponad 200 do 400 kredytów miesięcznie wliczonych w plany Workspace.

Dodatek Webflow Optimize od $299 miesięcznie, wyceniany według miesięcznych odsłon

Testy A/B w Webflow zaczynają się od $299 miesięcznie. To największa pojedyncza liczba w tym artykule.

Co oznacza przepustowość, gdy kupujesz ruch

Nikt w performance marketingu nie myśli w gigabajtach, więc oto tłumaczenie.

Weź zwykłą stronę docelową z obrazem hero, kilkoma ikonami i formularzem. Załóżmy 1.5 MB na odsłonę. To nie jest ciężka strona.

  • Basic, 10 GB: mniej więcej 6,000 do 7,000 odsłon miesięcznie.
  • Premium, 50 GB: mniej więcej 34,000 odsłon miesięcznie.
  • 100,000 odsłon przy takiej wadze wymaga około 150 GB, czyli Premium plus dodatek z przepustowością, około $65 do $85/mies. za tę jedną witrynę.

Dodaj wideo, cięższy hero albo stronę ważącą 3 MB, a te liczby spadną o połowę. To szacunek z grubsza, a Twoje realne zużycie zależy od wagi strony, cache’owania i liczby ładowanych zasobów. Chodzi o kształt: przepustowość to koszt, który rośnie razem z wydatkami na reklamy i jest niewidoczny w cenniku.

Zestawienie kosztów z cenami

Oto konfiguracja, która wygląda jak prawdziwa praca przy lead gen. Sześć stron docelowych na czterech domenach, około 100,000 wizyt miesięcznie, dwie osoby budujące i chcesz robić testy A/B.

Pozycja (w Webflow) Koszt
4 × plany witryny Premium (po jednym na domenę) $100/mies.
Core Workspace $19/mies.
1 dodatkowy pełny seat $39/mies.
Webflow Optimize (testy A/B) $299/mies.
Zapas przepustowości $20 do $60/mies.
Razem około $477 do $517/mies.

W LanderLab Grow: $119/mies. przy rozliczeniu rocznym albo $149 miesięcznie. To obejmuje 500,000 wizyt, 125 opublikowanych stron, 15 własnych domen, 3 użytkowników, 10 przestrzeni roboczych, nielimitowane quiz funnels, nielimitowane leady i testy A/B.

Wykres słupkowy porównujący konfigurację Webflow za około $497 miesięcznie z LanderLab Grow za $119 miesięcznie

Ta sama konfiguracja, dwa zupełnie różne rachunki. Czerwony blok to dodatek do testów za $299.

Ta różnica to nie błąd zaokrąglenia. Wynika z jednego faktu strukturalnego: Webflow wycenia stronę internetową, a Ty prowadzisz kampanie.

Ta sama praca, jedna piąta rachunku

❌ Webflow: ~$477 do $517/mies. po dodaniu dodatku do testów za $299

✅ LanderLab Grow: $119/mies. z testami A/B w cenie

Zobacz plany LanderLab →

Dlaczego domeny to ukryty mnożnik

Jeśli wszystkie Twoje strony stoją na jednej domenie, Webflow jest tani. Basic daje 300 stron statycznych za $15.

Performance marketerzy rzadko mają taki luksus. Rozdzielasz domeny według oferty, branży, źródła ruchu i ryzyka zgodności z przepisami. Gdy domena zostanie oflagowana albo trafi na czarną listę, przenosisz się. Każda z tych domen to osobny plan witryny Webflow z własną pulą przepustowości.

Dziesięć domen to dziesięć planów witryny. W LanderLab w planie Grow jest 15 własnych domen, a dodatkowe kosztują $5/mies. za sztukę.

Problem z importem

Webflow odpowiada na to we własnym FAQ i odpowiedź jest krótka. Nie możesz zaimportować strony internetowej ani kodu do Webflow. Kod możesz wyeksportować, ale wyeksportowany kod nie może wrócić, treści dynamiczne eksportuje się kolekcja po kolekcji, a formularze po eksporcie przestają działać.

Dla media buyera to realny koszt workflow. Każdy angle znaleziony w narzędziu spy, każda strona, którą chcesz dostosować, każda kampania przenoszona z innej platformy musi zostać odbudowana ręcznie w Designerze.

LanderLab importuje z adresu URL, z pliku ZIP i bezpośrednio z Adplexity oraz Anstrex, a gotowe strony możesz pobrać. Tę różnicę mierzy się w dniach na kampanię, nie w dolarach miesięcznie.

Importer LanderLab wczytuje do edytora istniejącą stronę docelową z wklejonego adresu URL

Zaimportuj z adresu URL, pliku ZIP albo prosto z narzędzia spy, a potem edytuj.

Automatyzacja i routing leadów

Webflow miał kiedyś natywną automatyzację o nazwie Logic. Została wygaszona 27 czerwca 2025, wszystkie istniejące przepływy wyłączono, a Webflow odsyła teraz klientów do narzędzi Zapier lub Make. Natywne User Accounts wycofano w styczniu 2026 z tego samego powodu.

To przemyślana strategia, nie porażka. Webflow zdecydował się skupić na designie, CMS-ie, hostingu i analityce, a resztę zostawić partnerom. Dla platformy do stron internetowych to uczciwa decyzja.

Oznacza to jednak, że jeśli chcesz, by lead trafiał do Twojego CRM-a, call center i trackera w sekundę po wysłaniu formularza, budujesz to sam, na wierzchu zewnętrznej subskrypcji automatyzacji. LanderLab dostarcza zarządzanie leadami, webhooki i bezpośrednie integracje z narzędziami, których ta branża naprawdę używa, w tym Voluum, RedTrack, ClickFlare, LeadsPedia, Phonexa, HubSpot i Google Sheets, z 50 integracjami leadów w Grow i bez limitu w Enterprise.

Webflow vs LanderLab: porównanie obok siebie

Webflow LanderLab
Rozliczane według Witryn, seatów, przepustowości, dodatków Miesięcznych wizyt
Plan darmowy Tak, tylko subdomena webflow.io Tak, 2,500 wizyt na własnej domenie
Cena wejściowa płatnego planu $15/mies. Basic (bez CMS-a) $89/mies. Launch, $69 przy rozliczeniu rocznym
Ruch w cenie wejściowej 10 GB, około 6,000 odsłon 100,000 wizyt
Własne domeny Jeden plan witryny na domenę 5 w Launch, 15 w Grow, dodatkowe po $5
Testy A/B Dodatek od $299/mies. W cenie każdego planu, także darmowego
Strona AI z promptu Tak, generowanie całych witryn Tak, generowanie stron i quiz funnels
Quiz funnels z logiką Budowane ręcznie Generowane z promptu
Import istniejącej strony Nie URL, ZIP, Adplexity, Anstrex
Zarządzanie leadami Wysłane formularze i CSV Wbudowany CRM, leady częściowe, webhooki
Natywna automatyzacja Wycofana, użyj Zapier lub Make Wbudowane workflows i webhooki
Blog i CMS Mocny, 20,000 elementów To nie jest CMS
E-commerce Tak, $29 do $212/mies. Nie
Pułap designu Bardzo wysoki, interakcje GSAP, eksport kodu Wysoki dla stron docelowych, edytor kodu w zestawie
Plany LanderLab Launch, Grow, Scale i Enterprise z wliczonymi miesięcznymi wizytami

Jedna liczba do odczytania: wizyty miesięcznie. Testy, domeny i leady nie są sprzedawane osobno.

Gdzie Webflow wygrywa uczciwie

Porównanie, które udaje, że drugie narzędzie jest złe, nikomu się nie przydaje, więc oto wersja bez ściemy.

Wybierz Webflow, gdy produktem pracy jest sama strona internetowa. Strony marek, strony marketingowe produktów, dokumentacja, operacja contentowa z setkami wpisów na blogu, praca nad SEO i AEO, złożone animacje, systemy designu współdzielone między witrynami, e-commerce oraz governance klasy enterprise z SSO i logami audytu. W kategorii stron docelowych nic nie zbliża się do Webflow w tych zadaniach.

Jego dodatek Optimize to też coś więcej niż narzędzie do testów A/B. Personalizacja, targetowanie firmograficzne i integracje z CRM są w środku. Dla zespołu B2B inwestującego w ABM $299 miesięcznie to normalna pozycja w budżecie, a zestaw funkcji ją uzasadnia.

Wybierz LanderLab, gdy produktem pracy jest kampania. Strony, które uruchamiasz w tym tygodniu, a wyłączasz w następnym, oferty wymagające własnych domen, quiz funnels kwalifikujące leady, zanim dotknie ich call center, ruch, który skacze bez ostrzeżenia, i testy, które prowadzisz non stop, a nie raz na kwartał.

Większość zespołów, które robią jedno i drugie, powinna szczerze używać obu narzędzi. Webflow do strony marki, LanderLab do stron kampanii. Nasz przewodnik o stronach docelowych kontra witrynach przy płatnym ruchu pokazuje, gdzie biegnie granica.

Czy performance marketerzy naprawdę potrzebują Webflow?

Zrób test na własnych liczbach, a nie na liście funkcji.

Potrzebujesz Webflow, jeśli: strona jest częścią większej witryny, SEO jest głównym źródłem ruchu, potrzebujesz CMS-a, Twoja marka wymaga niestandardowego designu i animacji albo sprzedajesz produkty na stronie.

Nie potrzebujesz Webflow, jeśli: ruch pochodzi z reklam, strony są jednorazowe, prowadzisz kilka domen, testujesz co tydzień, leady muszą być routowane w czasie rzeczywistym albo importujesz i dostosowujesz strony z narzędzi do researchu.

Trzy pytania, które szybko rozstrzygają sprawę:

  1. Ile oddzielnych domen będzie działać za 90 dni? Pomnóż przez cenę planu witryny.
  2. Ile testów przeprowadzisz w tym miesiącu? Jeśli odpowiedź jest większa niż zero, dodaj $299.
  3. Ile z zadania strony to treść, a ile konwersja? Treść to problem CMS-a. Konwersja to problem testów i szybkości.

Jeśli chcesz sprawdzić stronę przychodową tej samej decyzji, kalkulator ROAS i nasze benchmarki kosztu leada to niezły punkt wyjścia.

Jak wydawać mniej na Webflow

  • Płać rocznie. Webflow reklamuje do 40% zniżki, a różnica między Basic za $15 rocznie a $25 miesięcznie to prawdziwe pieniądze. Wcześniejsza rezygnacja i tak oznacza zapłacenie reszty okresu, więc najpierw upewnij się, że to dobra decyzja.
  • Łącz domeny, gdzie się da. Basic obejmuje 300 stron statycznych na jednej domenie. Jeśli zgodność z przepisami pozwala trzymać strony docelowe na jednej domenie głównej, płacisz za jeden plan witryny zamiast sześciu.
  • Używaj ograniczonych seatów. Copywriter edytujący treści nie potrzebuje pełnego seata za $39. Ograniczony seat za $15 pokrywa edycję treści i budowanie stron.
  • Odchudź obrazy, zanim kupisz przepustowość. Skompresowane obrazy i lazy loading są tańsze niż dodatek z przepustowością za $60 co miesiąc.
  • Nie kupuj Optimize, żeby przeprowadzić dwa testy. Jeśli testowanie to jedyny powód, dla którego w ogóle patrzysz na Webflow, najpierw sprawdź cenę narzędzia stworzonego do tego celu. Najlepsze kreatory stron docelowych i najlepsze kreatory stron docelowych z AI omawiają to pole, a nasze zestawienie cen Unbounce pokazuje, jak wypadają narzędzia rozliczane od liczby odwiedzających.

🚀 Przestań płacić ceny stron internetowych za strony kampanii

Każda nowa domena to nowy plan Webflow, każdy test to $299, a każdą stronę trzeba odbudować ręcznie. LanderLab ma testy, tanie domeny i import stron od pierwszego planu.

🔥 Przejdź i oszczędzaj już teraz

FAQ o cenniku Webflow

Ile kosztuje Webflow miesięcznie?

Plany witryny są darmowe, kosztują $15 lub $25 miesięcznie przy rozliczeniu rocznym albo $25 i $39 przy rozliczeniu miesięcznym. Do tego plan Workspace za $19 lub $49, $39 za każdy dodatkowy pełny seat i dowolne dodatki. Działająca konfiguracja dla małego zespołu marketingowego zwykle mieści się między $50 a $150 miesięcznie i przekracza $400, gdy tylko dodasz Optimize.


Czy Webflow zawiera testy A/B?

Nie. Testowanie jest częścią Webflow Optimize, dodatku od $299 miesięcznie dla maksymalnie 25,000 odsłon.


Czy Webflow ogranicza ruch?

Nie liczbą odwiedzających. Ogranicza przepustowość: 1 GB w Starter, 10 GB w Basic, 50 GB w Premium, z możliwością rozszerzenia do 2.5 TB płatnymi dodatkami. Dwa kolejne miesiące ponad limitem uruchamiają automatyczną zmianę planu na wyższy.


Czy potrzebuję osobnego planu dla każdej strony internetowej?

Tak. Plany witryny są za witrynę. Dziesięć opublikowanych domen to dziesięć planów witryny, w każdym poziomie Workspace.


Czy mogę zaimportować istniejącą stronę docelową do Webflow?

Nie. FAQ Webflow stwierdza, że witryny można budować tylko wewnątrz Webflow, a wyeksportowanego kodu nie da się zaimportować z powrotem. Strony trzeba odbudować w Designerze.


Czy Webflow nadaje się do stron docelowych?

Do strony docelowej powiązanej ze stroną marki tak. Do stron kampanii, w których potrzebujesz limitów ruchu liczonych na odwiedzających, tanich dodatkowych domen, testów w cenie wejściowej i importu stron, platforma do stron docelowych będzie tańsza i szybsza.


Co jest lepsze przy płatnym ruchu: Webflow czy LanderLab?

LanderLab, pod względem kosztów i workflow. Testy są w cenie, 100,000 wizyt wchodzi w plan wejściowy, domeny są tanie, a strony można importować. Webflow to lepszy wybór dla strony marki, która stoi za tymi kampaniami.

Podsumowanie

Cennik Webflow nie jest niesprawiedliwy. Jest wyceniony na to, czym Webflow jest: profesjonalną platformą do stron internetowych, w której płaci się za witrynę, za seat i za gigabajt, a narzędzia konwersji są dodatkiem w stylu enterprise.

Ten model działa przeciwko Tobie, gdy Twoją pracą jest kupowanie ruchu. Każda nowa domena to nowy plan. Każdy dobry miesiąc to więcej przepustowości. Każdy test kosztuje $299 miesięcznie, zanim czegokolwiek się nauczysz. A każdą stronę znalezioną w researchu trzeba odbudować od zera.

LanderLab jest wyceniony według jedynej liczby, którą media buyer i tak śledzi, czyli miesięcznych wizyt. Testy A/B są w każdym planie, także darmowym. Domeny kosztują $5. Strony importuje się z adresu URL lub ZIP-a. AI buduje stronę i quiz funnel z promptu, a leady same trafiają do Twojego trackera i CRM-a.

Jeśli Twoją kampanią jest strona internetowa, użyj Webflow. Jeśli Twoje kampanie potrzebują stron, zacznij za darmo w LanderLab i porównaj plany samodzielnie.

Czas przestać przepłacać za strony kampanii?
Zyskaj 100,000 wizyt, testy A/B i import stron w planie wejściowym, za ułamek ceny konfiguracji kampanii w Webflow.

Czytaj dalej

Więcej w temacie: Recenzje.

Tematy

Przeglądaj według tematu

Każdy wpis należy do jakiegoś tematu. Zacznij od tego, który jest najbliższy kampanii, jaką prowadzisz.

Przeczytaj playbook.Potem zbuduj stronę.

Zacznij za darmo: zbuduj stronę docelową, opublikuj ją we własnej domenie i skieruj każdego leada do swojego odbiorcy, zanim ruszy kolejna kampania.

Od jednego promptu do kwalifikowanych leadów

Zobacz, jak jeden prompt zamienia się w działający quiz funnel z wyceną fotowoltaiki, każdy lead trafia do odbiorcy, a wycieki są wyłapywane, zanim zjedzą budżet.

0:00
0:59